Tezgah Hakkında

 

Evinizde size ait dokunuşların fark edildiği önemli alanlardan biri mutfağınızdır. Kullandığınız renklerle, ürünlerin dokularıyla tarzınızı yansıtan bu ahenkli bütünün en önemli parçası tezgâhınızdır.

Saatlerce süren muhabbetli aile sofraları ya da kırk yıla hatır bırakacak dost kahvelerini hazırlarken size eşlik edecek Promasif Ahşap Mutfak tezgahı tüm süreçlerde doğayı koruma hassasiyetiyle üretilmiş, sağlığa dost bir tezgahtır.

Hammaddesi yenilenebilir orman kaynaklarından elde edilen ahşap tezgahınız, FSC (Forest Stewardship Council) sertifikalıdır. Yenilenebilen orman kaynaklarından üretilerek, doğada ömrü tükenmekte olan ağaçların değerlendirilmesine ve yaşlı ağaçlar yüzünden daha az yağmur suyu ve güneş ışığı gören genç ağaçların bu kaynaklardan daha fazla yararlanmasına katkı sağlamaktadır.

Ailenizin küçük üyeleri mutfakta sizi izlerken tezgah üzerine oturarak sevinçlerini, o günkü hayretlerini, kocaman hayal dünyalarını paylaşmaya bayılırlar. Kapladıkları alan yavaş yavaş büyüdükçe yılların nasıl geçtiğine şahit oluruz. Bu süreçte yıllarca size hizmet eden ahşap tezgahınız doğal enzimleri sayesinde mikrop barındırmaz. Ahşabın içindeki enzimler, ahşabın gözeneklerine veya küçük bıçak kesiklerine giren bakteri veya mikropları öldürür. Onlar minik elleriyle tezgahta bir şeyler hazırlarken yüzeyin sağlıklı oluşundan duyduğunuz rahatlıkla size sadece anların tadını çıkarmak kalır.

Yıldız Teknik Üniversitesi- Kimya Tekstil Laboratuvarı tarafından yapılan incelemelerde; ahşap tezgâhın, diğer tezgâh ürünlerine kıyasla (granit, laminant, kompozit vb.) anti- bakteriyel etkinlik gösterdiği raporlarla sabit şekilde tespit edilmiştir. Sevdiklerinizle paylaştığınız bu sıcak ürünü tamamlamak için tezgahla birlikte kullanılacak destek ürünleri de sağlığa dost malzemelerden seçilmiştir.

Isı farklılıklarına ve sıvılara karşı koruma sağlaması için tezgaha uygulanan yağ; Dark Oak, Bourbon, Cherry, Black, Havanna Grisi, Mahogany, Walnut ve Pure kodlu renk seçeneğiyle her tarza, konsepte ve dekorasyon kriterine uyum sağlar. Yenebilir sertifikası olan ve çocuk oyuncaklarında da kullanılan yağın bu renk çeşitliliği, uyumlu tezgâh kullanımının mutfağınızın mükemmelliğine hizmet etmesini sağlar.

Mutfaklardaki dağınıklık, eşyalardaki çizikler gibi olumsuz algılara sahip olunan olayların sadece yaşayan mutfaklarda görülebileceğini hatırlamalıyız. Kullanırken tezgahımız çizilebilir, ocaktan aldığımız bir tencereyi soğumaya bırakırsak iz oluşabilir. Bunlar mutfağımızda hayat olduğunu gösteren durumlardır. Bakım onarım kolaylığıyla ilk sırada olan ahşap tezgahlara zımpara ve yağla yapacağınız ufak müdahalelerle ilk günkü halini elde edebilir, koruma ve bakım endişesinden uzak kalıp rahat bir nefes alabilirsiniz.

Promasif, tezgâh üretiminde gösterdiği hassasiyetin yanı sıra iletişim ve müşteri desteğini önemseyen yönetim anlayışı ile satın alım sonrası adımlar için de bilgilendirilmenize son derece önem vermektedir. Bu hizmetin karşılanabilmesi adına tam donanımlı online adresimizdeki montaj videoları, iletişim ve destek hattı gibi pek çok yardımcı öge satın alım sonrasında hizmete sunulmaktadır.

Lütfen FSC® Sertifikalı Ürünlerimizi Sorunuz

"Ahşap Mutfak Tezgahı"
Copyright 2021 © Umut Sarp A.Ş.
Tasarım: Özgüweb