Ahşap Mutfak Tezgahı

  • Ahşap mutfak tezgahınız suya dayanıklı özel bir yağ ile yağlanmıştır. Bu yağ, ağacı korur ve sıcak soğuk farklılıklarından etkilenmez, çatlamaz. Yani ahşap mutfak tezgahınızın üzerine sıcak tencere koyarsanız yağ ağacı belirli bir süre koruyacaktır.
  • Masif meşe sudan etkilenmez. Üzerine su dökülürse bir bezle silmeniz yeterlidir. Ayrıca üzerine sürülen özel yağ, tezgahınızı şarap, bira, meyve suyu, süt gibi sıvılara karşı da korur ve leke yapmaz.
  • Kullanılan özel yağ kesinlikle sağlığa zararlı değildir. Belçika'dan ithal edilmektedir ve en çok kullanıldığı yerlerden biri ahşap çocuk oyuncaklarıdır.
  • Ahşap tezgahınızı mutfaklarda olduğu gibi, banyolarda da kullanabilirsiniz. Tezgahın üzerindeki yağ, ağacı nemden korur. 
  • Ahşap tezgahınız mikrop barındırmaz. Ahşabın içindeki enzimler, ahşabın gözeneklerine veya küçük bıçak kesiklerine giren bakteri veya mikropları öldürür. Ahşap hiçbir zaman ölmediği için içindeki enzimler yıllar boyunca etkisini devam ettirir.
  • Tezgahta kullanılan ağaçlar özel bir birleşim yöntemiyle uç uca eklenmiştir. Burada kullanılan birleşim yöntemi ağacın kendi damar dokusundan daha kuvvetlidir ve asla birbirinden ayrılmaz.
  • Eğer ahşap tezgahınız herhangi bir şekilde zarar görürse, tamiri çok kolaydır. Yüzeysel sorunlarda basit bir zımpara ve yağlama, daha büyük zararlarda ise marangozunuzun müdehalesi ile tamir edilebilir.
  • Ahşap mutfak tezgahınızda kullanılan meşe ağacı, yenilenebilen orman kaynaklarından elde edilmiştir. FSC (Forest Stewardship Council) sertifikalıdır. Bu ormanlarda sadece çok yaşlı ağaçlar kesilir. Bu ağaçlar çok büyüdükleri için yeni yetişen genç ağaçların büyümesini engeller. Dolayısıyla bu yaşlı ağaçlar kesildiğinde, onun etrafında birçok genç ağaç yağmur suyu ve güneş ışığından daha fazla yararlanarak büyürler.
  • Ahşap tezgahlarımız meşe ağacından imal edilmektedir. 2008 yılından bu yana Avrupa ülkelerine ihracat yapıyoruz. Avrupa ülkelerindeki ahşap tezgah kullanımı diğer tezgah malzemelerine göre daha fazla. Ülkemizde nispeten daha az biliniyor olsa da, estetik güzelliği ve kullanım kolaylığı görüldüğünde ahşap mutfak tezgahı çokça talep ediliyor. Biz tezgah sattığımız Avrupa ülkelerindeki montaj, yağlama ve kullanım şekillerini ülkemizde birebir uyguluyoruz. Böylece, İngiltere, Almanya, İsveç, Danimarka, Norveç, Belçika, Fransa gibi ülkelerde kullanılan ahşap tezgahlar tamamen aynı uygulamayla evinize geliyor. Hemen arayın görüşelim.

Satış Şekilleri

Bayiler menüsünden bulunduğunuz ildeki bayimiz ile görüşebilirsiniz. Eğer bayimizin olmadığı bir şehirde iseniz, size tezgahı kargo ile gönderiyoruz. Paketin içinde, istediğiniz ölçülerde (Ölçü standartlarını aşağıda görebilirsiniz) ahşap tezgah, birleşim aksesuarı, süpürgelikleri ve yağı dahil geliyor. İsterseniz evinize, isterseniz montajı yapacak bir marangozun atölyesine gönderebiliyoruz. Bu aşamadan sonra size sadece evye yerini açmak ve gönderdiğimiz yağ ile tezgahı yağlamak kalıyor. 

Ahşap tezgahınızın montajı granit veya mermer tezgah montajından çok farklı değil. Ortalama bir marangoz bunu rahatlıkla monte edebiliyor. Yağı ise basit bir bez ile ağaca emdirerek yapıyorsunuz. Daha detaylı bilgi için videolar menüsünde montaj videosunu izleyebilirsiniz.

Ahşap tezgahlarda standart ölçüler şu şekilde :

Kalınlık                40 mm
 
Genişlik               640 mm, 960 mm
 
Uzunluklar      1000 mm, 1500 mm, 2000 mm, 2500 mm, 3000 mm ve 4000 mm.

Proje işlerinde özel ölçüler ve daha ince kalınlıklar da yapılabilmektedir. 

 

Montaj kutusu içeriği için tıklayınız