Sık Sorulan Sorular

1.Tezgahlar hangi ağaçtan yapılıyor? Ölçüleri nelerdir?

Tezgahınız meşe ağacından yapılıyor. Standart ölçüler: 18 mm ve 38 mm kalınlığında, 640 mm ve 960 mm genişliğinde ve 1000 mm, 1500 mm, 2000 mm, 2500 mm, 3000 mm ve 4000 mm uzunluklarındadır.

 Proje işlerinde özel ölçüler ve daha ince kalınlıklar da yapılabilmektedir.

2. Tezgahım sudan etkilenir mi?

Tezgahınızın dış etkenlere karşı korunması için montaj kutusunun içinde bir yağ gönderiyoruz. Uygulanan bu yağ ağaca nüfuz ederek gözenekleri kapatıyor, böylece su, çay, asitli içecekler, şarap gibi sıvılara karşı koruma sağlıyor.

Bataryanızda sürekli bir sızıntı yoksa ve montaj esnasında tezgahınızın alt üst yüzeyleri yağlandıysa sıvılara karşı koruma altında olacaktır.

3. Tezgahım çizilir mi?

Ahşap tezgahlar eğer çizmek için uğraşırsanız çizilir fakat basit darbeler tezgahınızı çizmek için yeterli değildir. Ahşabın en avantajlı özelliklerinden olan bakım onarım kolaylığı sayesinde çizilen veya renklenen yüzeyin tamiri çok kolaydır. Montaj kutusunun içindeki zımpara ile rahatsız eden bölgeyi zımparalayarak yağınızdan sürerseniz ilk günkü görüntüyü elde edebilirsiniz.

4. Satış şekilleri nasıl?

Birçok şehirde bayilerimiz var, eğer bayimizin olduğu bir şehirde iseniz mağazalarına giderek tezgahı yerinde inceleyebilirsiniz. Tezgahınızla birlikte keşif ve uygulama hizmetlerini de bayilerimizden alabilirsiniz. Eğer bayimizin olmadığı bir şehirdeyseniz mutfağınızın montajını yapan firmaya ya da evinize tezgahı gönderebiliriz. Standart ölçülerimiz içinden siparişini verdiğiniz tezgahı uygun şekilde ambalajlayarak kargo ile gönderiyoruz. Tezgah yanında gönderdiğimiz ürünler ile montaj için başka hiçbir malzemeye ihtiyacınız kalmıyor. Bu aşamadan sonra yapılması gereken sadece evye- ocak yerinin açılması ve yağın sürülmesi. Sonra montajı yapılıyor. Yanında gönderdiklerimiz:

a.      Yağ,

b.      Süpürgelikler,

c.      Yağ sürmek için bir adet, fazla yağı silmek için bir adet bez,

d.      Yağ sürmek için eldiven,

e.      Köşebentler,

f.        Köşebentler için vida ve pulları,

g.      "L" tezgahlar için çektirme aparatları,

h.      "L" tezgahlarda yapıştırma yüzeyini artırmak için kavelalar,

i.        Sızdırmaz silikon (yapıştırıcı)

j.        Sıvı çivi (yapıştırıcı)

k.     Alüminyum folyo

l.      İki çift galoş

 5. Tezgahın bakımı nasıl yapılıyor?

Periyodik bir bakım zamanı yoktur. Kullanım sıklığına göre zamanla yüzeydeki yağ incelecek ve takviyeye ihtiyaç duyacaktır. Tezgahınızın yüzeyinde renk farklılıkları, belli bölgelerde renkte açılmalar ve ham tezgahın görünmeye başladığını gördüğünüz durumlarda bölgesel olarak yağ takviyesi yaparak bakımını yapmış olursunuz.

Tezgahınızda sıvıları kurumaya, sıcakları da soğumaya bırakmayarak yüzeyi daha uzun süre koruyabilir, bakım zamanını uzatabilirsiniz.

6. Tezgah birleşim yerlerinden ayrılır mı?

Hayır. Boy eklemelerde kullanılan tutkal, ağacın kendi dokusundan daha kuvvetlidir.

7. Kullanılan yağ sağlığa zararlı mıdır?

Yağınız Rubio Monocoat ürünüdür ve yenilebilir sertifikası vardır. Çocuk oyuncaklarında da kullanılan ürünün sağlığa dost sertifikası vardır.

8. Kullanılan ağaçlar nereden geliyor?

Meşe ağacı tamamen Türkiye’de yetişen ormanlardan geliyor. Sadece yaşlı ağaçlar kesiliyor. Bu ağaçlar kesilmez ise alttan gelen genç ağaçlara güneş ve suyun ulaşmasını engelliyorlar, böylece ormanın büyümesi engelleniyor. Ayrıca kesilen ağaçların hepsinin uluslararası FSC sertifikası da vardır. FSC sertifikası, tedarik edilen ormanın yenilenebilir bir kaynak olduğunu, sağlıklı şekilde bakım yapıldığını gösterir.

9. Tezgaha sıcak tencere veya cezve zarar verir mi?

İlk anda ahşap mutfak tezgahına zarar veremez lakin ilk temasın süresini çok uzatmamak gerek. Bu tür sıcak gereçleri anlık olarak zemine koyabilirsiniz ancak sıcakları soğumaya, sıvıları kurumaya bırakmamalıyız. Montajı esnasında ahşap tezgahınızın eviye ve ocak yerlerinden çıkan malzemeyi şık bir doğrama tahtası olarak da kullanabilir tezgah yüzeyinizi daha uzun süre koruyabilirsiniz.

10. Ahşap tezgahı ticari alanlarda kullanabilir miyiz?

Bar ve restoran gibi yerlerde tezgahlarımız sıkça kullanılmaktadır. Yağlama periyotları kullanım sıklığına göre 1 yıldan kısa olmaktadır.

11. Türkiye'nin her yerine satış yapıyor musunuz?

Evet, Türkiye'deki her şehre, köylere dahi sevkiyat yapabiliyoruz. Eğer bulunduğunuz şehirde bir bayimiz varsa oradan yardım alabilirsiniz, eğer yoksa size tezgahı gönderebiliriz.

12. Ödemeyi nasıl yapabiliriz?

Ödemeyi banka havalesi veya kredi kartlarına taksitli olarak yapabilirsiniz. Ana menüdeki sipariş ver butonundan “online sipariş” kısmından siparişinizi verip ödeme yapabilirsiniz.

13. Montaj kutusunda neler var?

Montaj kutularında Promasif Ahşap Mutfak Tezgahınızın montajında ve bakımında kullanmanız gereken bütün malzemeler bulunmaktadır. Fotoğrafları için tıklayınız.

14. Promasif Ahşap Mutfak Tezgahı banyo tezgahı olarak da kullanılabilir mi?

Evet. Tezgahın üzerindeki yağ, ağacı su ve nemden koruduğu için Promasif Ahşap Mutfak Tezgahlarının en çok kullanıldığı yerlerden biri banyolardır.

 

"Ahşap Mutfak Tezgahı"
Copyright 2021 © Umut Sarp A.Ş.
Tasarım: Özgüweb