Kapatma Butonu

Sık Sorulan Sorular

1. Tezgahlar hangi ağaçtan yapılıyor? Başka ağaç cinsleri mevcut mu?

Tezgahınız meşe ağacından yapılıyor. Tezgah yapımında en çok kullanılan ağaçtır. Meşe ağacından başka ağaç kullanmıyoruz. Meşe, çok değerli olmasının yanında çok zor işlenen bir ağaç türüdür.

2. Tezgahım sudan etkilenir mi?

Tezgahınızı dış etkenlerden bir yağ ile koruyoruz. Bu yağ Belçika’dan ithal ediliyor.

Ağaca tam nüfuz ederek gözenekleri kapatıyor, böylece su, çay, asitli içecekler, şarap gibi sıvılara karşı koruma sağlıyor.

3. Tezgahım çizilir mi?

Ahşap tezgahlar eğer çizmek için uğraşırsanız çizilir fakat basit darbeler çizmek için yeterli değildir. Eğer çizilirse tamiri çok kolaydır. Tezgah satın aldığınızda hediye olarak gönderdiğimiz kutu zımpara ile çiziği yok edebilirsiniz, sonra yine hediye yağ ile tekrar yağlayarak ilk günkü görüntüyü sağlayabilirsiniz.

Bunun yanında, ağaç hiçbir zaman ölmeyen bir malzemedir ve içindeki enzimler çiziklerde bakteri yetişmesini engeller. Çiziklerde mikrop birikmesinden korkmanıza gerek yoktur. Ayrıca, tezgahın montajını yapan ustadan evye yerinden çıkan ağaçtan size bir kesme tahtası yapmasını isteyebilirsiniz.

4. Satış şekilleri nasıl?

Bir çok şehirde bayilerimiz var, eğer bayimizin olduğu bir şehirde iseniz showroomlara giderek tezgahı yerinde inceleyebilirsiniz. Bayilerimiz evinizden ölçü alıp tezgahınızı yerine montaj yapabilirler. Eğer bayimizin olmadığı bir şehirdeyseniz mutfağınızın montajını yapan firmaya tezgahı gönderebiliriz. Standart ölçülerimiz 100- 150- 200- 250- 300- 400. Bu ölçülerde tezgahı kutuya koyup gönderiyoruz. Tezgah yanında gönderdiğimiz ürünler ile montaj için başka hiçbir malzemeye ihtiyacınız kalmıyor. Bu aşamadan sonra yapılması gereken sadece evye yerinin açılması ve yağın sürülmesi. Sonra montajı yapılıyor. Yanında gönderdiklerimiz:

a.      Yağ,

b.      Süpürgelikler,

c.      Yağ sürmek için bir adet, fazla yağı silmek için bir adet bez,

d.      Yağ sürmek için eldiven,

e.      Mutfak gövdesine montaj için köşebentler,

f.        Köşebentler için vida ve pulları,

g.      "L" tezgahlar için çektirme aparatları,

h.      "L" tezgahlar için yapıştırma yüzeyini artırmak için kavelalar,

i.        Sızdırmaz silikon (yapıştırıcı)

j.        Alüminyum folyo

k.      İki çift galoş

 

5. Tezgahın bakımı nasıl yapılıyor?

Yağ tam olarak kuruduktan sonra sıvılara karşı tezgahınız korunmuş oluyor. Eğer çok uzun süre çeşitli sıvılara maruz kalır veya çizilirse o bölgeyi zımparalayıp size hediye edeceğimiz yağı sürerseniz yeni bir görünüme kavuşursunuz.

6. Tezgah birleşim yerlerinden ayrılır mı?

Hayır. Boy eklemelerde kullanılan tutkal ağacın kendi dokusundan daha kuvvetlidir.

7. Kullanılan yağ sağlığa zararlı mıdır?

Hayır. Yağ Rubio Monocoat ürünüdür ve yenebilir sertifikası vardır. Çocuk oyuncaklarında da kullanılır ve sağlığa tamamen zararsızdır.

8. Ahşap tezgah fiyatları çok pahalı mıdır?

Fiyat almak için İstanbul Merkez ofisini veya bayilerimizden size yakın olanı arayabilirsiniz. Tahmininizden daha uygun fiyatlar bulacaksınız.

9. Kullanılan ağaçlar nereden geliyor?

Meşe ağacı tamamen Türkiye’de yetişen ormanlardan geliyor. Sadece yaşlı ve ölmek üzere olan ağaçlar kesiliyor. Bu ağaçlar kesilmez ise alttan gelen genç ağaçlara güneş ve suyun ulaşmasını engelliyorlar, böylece ormanın büyümesi engelleniyor. Ayrıca kesilen ağaçların hepsinin uluslararası FSC sertifikası da vardır. FSC sertifikası, tedarik edilen ormanın yenilenebilir bir kaynak olduğunu, sağlıklı şekilde bakım yapıldığını gösterir.

10. Tezgaha sıcak tencere veya cezve zarar verir mi?

ilk anda ahşap mutfak tezgahına zarar veremez lakin ilk temasın süresini çok uzatmamak gerek. Bu sayede ekstra bir malzemeye ihtiyaç duymadan bu tür sıcak gereçleri anlık olarak zemine koyabilirsiniz. Montajı esnasında ahşap tezgahınızın eviye ve ocak yerlerinden çıkan malzemeyi şık bir doğrama tahtası olarak da kullanabilir tezgah yüzeyinizi daha uzun süre koruyabilirsiniz.

11. Ahşap tezgahı ticari alanlarda kullanabilir miyiz?

Bar ve restoran gibi yerlerde tezgahlarımız sıkça kullanılmaktadır. Yağlama periyotları kullanım sıklığına göre 1 yıldan kısa olmaktadır.

12. Türkiye'nin her yerine satış yapıyor musunuz?

Evet, Türkiye'deki her şehre, köylere dahi sevkıyat yapabiliyoruz. Eğer bulunduğunuz şehirde bir bayimiz varsa oradan yardım alabilirsiniz, eğer yoksa size tezgahı gönderebiliriz.

13. Ödemeyi nasıl yapabiliriz?

Ödemeyi banka havalesi veya kredi kartlarına taksitli olarak yapabilirsiniz. Ana menüdeki online sipariş kısmında siparişinizi verip ödeme yapabilirsiniz.

14. Montaj kutusunda neler var?

Montaj kutularında Promasif Ahşap Mutfak Tezgahınızın montajında ve sonrasında bakımında kullanmanız gereken bütün malzemeler bulunmaktadır. Fotoğrafları için tıklayınız.

15. Promasif Ahşap Mutfak Tezgahı banyo tezgahı olarak da kullanılabilir mi?

Evet. Tezgahın üzerindeki yağ, ağacı su ve nemden koruduğu için Promasif Ahşap Mutfak Tezgahlarının en çok kullanıldığı yerlerden biri banyolardır.

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha Fazla Bilgi