Kapatma Butonu

Sık Sorulan Sorular

1. Tezgahlar hangi ağaçtan yapılıyor? Başka ağaç cinsleri mevcut mu?

Tezgahınız meşe ağacından yapılıyor. Meşe ağacı Kuzey Yarımkürede yetişen en sert ve değerli ağaçlardan biridir. Tezgah yapımında en çok kullanılan ağaçtır. Meşe ağacından başka ağaç kullanmıyoruz. Meşe, çok değerli olmasının yanında çok zor işlenen bir ağaç türüdür ve bu konuda özelleşmiş tesislerde işlenebilir.

2. Tezgahım sudan etkilenir mi?

Tezgahınızı dış etkenlerden bir yağ ile koruyoruz. Bu yağ Belçika’dan ithal ediliyor.

Ağaca tam nüfuz ederek gözenekleri kapatıyor, böylece su, çay, asitli içecekler, şarap gibi sıvılara karşı koruma sağlıyor. 

3. Tezgahım çizilir mi?

Ahşap tezgahlar eğer çizmek için uğraşırsanız çizilir fakat basit darbeler çizmek için yeterli değildir. Eğer çizilirse tamiri çok kolaydır. Tezgah satın aldığınızda hediye olarak gönderdiğimiz kutu zımpara ile çiziği yok edebilirsiniz, sonra yine hediye yağ ile tekrar yağlayarak ilk günkü görüntüyü sağlayabilirsiniz.

Bunun yanında, ağaç hiçbir zaman ölmeyen bir malzemedir ve içindeki enzimler çiziklerde bakteri yetişmesini engeller. Çiziklerde mikrop birikmesinden korkmanıza gerek yoktur. Ayrıca, tezgahın montajını yapan ustadan evye yerinden çıkan ağaçtan size bir kesme tahtası yapmasını isteyebilirsiniz. 

4. Satış şekilleri nasıl?

Bir çok şehirde bayilerimiz var, eğer bayimizin olduğu bir şehirde iseniz showroomlara giderek tezgahı yerinde inceleyebilirsiniz. Bayilerimizin olduğu bölgelerde fabrikadan direkt satış yapmıyoruz. Bayilerimiz evinizden ölçü alıp tezgahınızı yerine montaj yapabilirler. Eğer bayimizin olmadığı bir şehirdeyseniz mutfağınızın montajını yapan firmaya tezgahı gönderebiliriz. Standart ölçülerimiz 100- 150- 200- 250- 300- 400. Bu ölçülerde tezgahı kutuya koyup gönderiyoruz. Tezgah yanında gönderdiğimiz ürünler ile montaj için başka hiçbir malzemeye ihtiyacınız kalmıyor. Bu aşamadan sonra yapılması gereken sadece evye yerinin açılması ve yağın sürülmesi. Sonra montajı yapılıyor. Yanında gönderdiklerimiz:

a.      Yağ,

b.      Süpürgelikler,

c.      Yağ sürmek için bir adet, fazla yağı silmek için bir adet bez,

d.      Yağ sürmek için eldiven,

e.      Mutfak gövdesine montaj için köşebentler,

f.        Köşebentler için vida ve pulları,

g.      "L" tezgahlar için çektirme aparatları,

h.      "L" tezgahlar için yapıştırma yüzeyini artırmak için kavelalar,

i.        Sızdırmaz silikon (yapıştırıcı)

j.        Alüminyum folyo

k.        Kutu zımpara

l.        İki çift galoş

 

5. Tezgahın bakımı nasıl yapılıyor?

Yağ tam olarak kuruduktan sonra sıvılara karşı tezgahınız korunmuş oluyor. Eğer çok uzun süre çeşitli sıvılara maruz kalır veya çizilirse o bölgeyi zımparalayıp size hediye edeceğimiz yağı sürerseniz yeni bir görünüme kavuşursunuz.

6. Tezgah birleşim yerlerinden ayrılır mı?

Hayır. Boy eklemelerde kullanılan tutkal ağacın kendi dokusundan daha kuvvetlidir.

7. Kullanılan yağ sağlığa zararlı mıdır?

Hayır. Yağ Rubio Monocoat ürünüdür ve yenebilir sertifikası vardır. Çocuk oyuncaklarında da kullanılır ve sağlığa tamamen zararsızdır.

8. Ahşap tezgah fiyatları çok pahalı mıdır?

Fiyat almak için İstanbul Merkez ofisini veya bayilerimizden size yakın olanı arayabilirsiniz. Tahmininizden daha uygun fiyatlar bulacaksınız.

9. Kullanılan ağaçlar nereden geliyor?

Meşe ağacı tamamen Türkiye’de yetişen ormanlardan geliyor. Sadece yaşlı ve ölmek üzere olan ağaçlar kesiliyor. Bu ağaçlar kesilmez ise alttan gelen genç ağaçlara güneş ve suyun ulaşmasını engelliyorlar, böylece ormanın büyümesi engelleniyor. Ayrıca kesilen ağaçların hepsinin uluslararası FSC sertifikası da vardır. FSC sertifikası, tedarik edilen ormanın yenilenebilir bir kaynak olduğunu, sağlıklı şekilde bakım yapıldığını gösterir.

10. Tezgaha sıcak tencere veya cezve zarar verir mi?

Tezgahın üzerindeki yağ, 100 derece sıcaklığa kadar ağacı tamamen korumaktadır. 300 derece sıcaklık beş dakikadan sonra zarar vermeye başlar, fakat çiziklerde olduğu gibi tamir edilebilir. 

11. Ahşap tezgahı ticari alanlarda kullanabilir miyiz?

Bar ve restoran gibi yerlerde tezgahlarımız sıkça kullanılmaktadır. Yağlama periyotları kullanım sıklığına göre 1 yıldan kısa olmaktadır. 

12. Türkiye'nin her yerine satış yapıyor musunuz?

Evet, Türkiye'deki her şehre, köylere bile sevkıyat yapabiliyoruz. Eğer bulunduğunuz şehirde bir bayimiz varsa oradan yardım alabilirsiniz, her yoksa size tezgahı gönderebiliriz. 

13. Ödemeyi nasıl yapabiliriz? 

Ödemeyi banka havalesi veya kredi kartlarına taksitli olarak yapabilirsiniz. Neredeyse bütün bankalar ile anlaşmamız var, ana menüdeki online sipariş kısmında siparişinizi verip ödeme yapabilirsiniz. 

14. Montaj kutusunda neler var?

Montaj kutularında Promasif Ahşap Mutfak Tezgahınızın montajında ve sonrasında bakımında kullanmanız gereken bütün malzemeler bulunmaktadır. Fotoğrafları için tıklayınız.

15. Promasif Ahşap Mutfak Tezgahı banyo tezgahı olarak da kullanılabilir mi?

Evet. Tezgahın üzerindeki yağ, ağacı su ve nemden koruduğu için Promasif Ahşap Mutfak Tezgahlarının en çok kullanıldığı yerlerden biri banyolardır. 

Promasif, Akçalar'ın Tescilli ahşap mutfak tezgahı markasıdır.

Akçalar, 1963'de Mehmet Akça tarafından kereste ticareti yaparak Balıkesir'de kurulmuştur. 1969 yılında Akçalar bünyesindeki ilk kereste fabrikası açılmıştır.

1989 yılında ise yine Balıkesir'de ikinci kereste fabrikası açılmıştır.

2000'li yıllara kadar yumuşak ve sert ağaç kerestesi üretimi ve yurtiçinde tedarikini gerçekleştiren Akçalar, 2000 yılında Balıkesir Organize Sanayi bölgesinde üçüncü fabrikasını açarak masif panel üretimine başlamıştır.

Akçalar'da üretim Balıkesir Organize Sanayi Bölgesinde toplam 25.000 m2 açık, 6000 m2 kapalı alanda sürmektedir.

Ürünlerin %95'i ihracat için üretilmektedir ve yoğunlukla Avrupa ülkelerine sevk edilir.

Şirket tamamen Akça ailesi hissedarlığındadır ve Türkiye'de masif panel üretiminde önemli bir paya sahiptir.

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha Fazla Bilgi