Ahşap Mutfak Tezgahı Hakkında En Çok Merak Edilenler

Evlerinde ahşap mutfak tezgahı bulunan ev sahipleri bu yazıyı okuduklarında kendi yaşadıkları diyalogları anımsayacaktır. Zira ahşap mutfak tezgahı ile bir deneyimi olmamış misafirler genellikle bu tezgah türünün bakımı, temizlenmesi, kullanımı ve sağlamlığı gibi birçok konuda sorular yöneltmektedir. ahşap mutfak tezgahı kullananların en çok karşılaştığı soruları, cevaplarıyla birlikte açıklayalım.

Soru: Granit veya mermer mutfak tezgahı yerine neden ahşap malzeme?

Cevap: İlk olarak ahşap mutfak tezgahı oldukça dekoratif. Hem retro hem de modern bir dekorasyon çizgisi yakalamak ve mutfak dekorasyonunda fark yaratmak için oldukça etkili. Bununla birlikte son derece kullanışlı ve çok fonksiyonlu.

Soru: Ahşap tezgahın temizliği nasıl oluyor?

Cevap: Promasif özelinde bu soruya cevap vermek gerekirse işimiz oldukça kolay. Zira özel bir yağ uygulanmış olan masif ahşap mutfak tezgahı herhangi bir şekilde leke tutmaz. Kimyasallar içeren deterjanları da üzerinde kurumaya bırakmadığınız taktirde size sorun çıkartmayacaktır. Doğal temizlik ürünleri ya da arap sabunu ile temizleyebilirsiniz.

Soru: Çiziklere ve nemlenmeye karşı ahşap mutfak tezgahının korumasını nasıl sağlıyorsunuz?

Cevap: Promasif ahşap mutfak tezgahı ihtiva ettiği zararsız ve özel koruyucular sayesinde darbe, çizik, delik ve nemlenmeye karşı da hayli dayanıklı bir yapıdadır.

Ve bütün dünyayı ilgilendiren o hassas soru; Peki bu ahşap mutfak tezgahı için kesilen ağaçlar sizi hiç rahatsız etmiyor mu? Bu tezgahı tercih ederek neden ağaç kesilmesine destek oluyorsunuz?

Cevap: Promasif ahşap mutfak tezgahı özelinde cevap verilmesi gereken bu kritik sorunun cevabı da aslında oldukça basit. Zira Promasif ahşap mutfak tezgahları üretiminde kullanılan meşe ağaçları FSC (ForestStewardshipConcil) sertifikalı, yenilenebilir doğal kaynaklardan elde edilmektedir. Yani Promasif'in tezgah üretiminde kullandığı meşe ağaçları oldukça yaşlıdır ve meşe ağaçları belli bir yaştan sonra etraflarında yetişen genç ağaçların gelişimine engel oldukları için kesilmek durumundadır.

"Ahşap Mutfak Tezgahı"
Copyright 2021 © Umut Sarp A.Ş.
Tasarım: Özgüweb