Neden Ahşap Tezgah tercih Etmelisiniz?

Ahşap tezgah kullanımı, sağlık ve kullanım konforu bakımından oldukça yüksek değerlere sahiptir. Öte yandan şıklık ve dizaynın üstün kriterlere hizmet eden ahşap tezgah, bakım ve onarım işlemlerinde sunulan kolaylıklar neticesinde uzun ömürlü kullanım sağlamaktadır. Ahşap tezgah tercihinin en mühim faydaları arasında doğal görünüm ve güvenli kullanım avantajları bulunmaktadır.

Ahşap üretimi ve tezgah modellerinin ortaya çıkma süreci boyunca, insan yaşantısına en uyumlu malzeme ve üretim şekli benimsenmektedir. Bu durum ağır metal kullanımı gerektiren, dizaynı ve dekor uyumu konusunda sorun teşkil eden farklı tezgah alternatiflerinin aksine kullanım ve dekor beklentilerinin tam anlamıyla karşılanmasını sağlamaktadır. Böylece ahşap tercihi yalnızca tezgah için değil, kullanım alanındaki tüm dekorasyonun genel çizgisini belirleyen bir konumda yer alır.

Ahşap tezgahın karakteristik özellikleri arasında ses emicilik ön plana çıkmaktadır. Mermer veya granit tezgahın aksine, ahşap tezgah modellerinde işlem sırasında ses yansıması görülmez. Bu durum özellikle yoğun çalışmaya eşlik eden mutfak kullanımlarında minimum ses anlamına gelmektedir. Çünkü ahşap karakteristiği sesin emilmesini ve dış alana en az düzeyde yansımasını sağlamaktadır.

Promasif kalitesi ve kullanım güvenliğiyle satışa sunulan tezgahlar, dekorasyon fikirlerine uygun olarak tasarlanabileceği gibi halihazırda sunulan seçenekleri pek çok zevke hitap etmektedir.

Ahşap kullanımının sağladığı avantajlardan biri de, bakım ve onarımının diğer tezgah modellerine göre daha kolay uygulanabilir olmasıdır. Uzun süre ve yoğun kullanım sonrası gerçekleşen aşınma, çizilme vb. deformasyonların bakımı için basit bir zımpara ve yağlama işlemi yeterli olmaktadır. Bu işlem sonrasında ahşap tezgah ilk günkü gibi görünüm ve işlevini yeniden kazanabilir. Uzun ömürlü, işlevsel ve her dekorasyon odağı için mükemmel uyuma sahip Promasif  Ahşap Tezgahlarını satın alım sonrası ihtiyaç duyulan tüm bilgilendirme ve montaj işlemlerine online adresimizde bulunan video ve görseller ile erişebilirsiniz.

"Ahşap Mutfak Tezgahı"
Copyright 2021 © Umut Sarp A.Ş.
Tasarım: Özgüweb